אודותינו

אתר "בנפשי" הוקם כדי לקדם ולאפשר תהליכים של ייעוץ וטיפול בהתכתבות דרך הדואר האלקטרוני והצ'אט. בבסיס המיזם עומדת ההנחה, שההתכתבות היא דרך מעמיקה, יפה ומשמעותית של ביטוי אישי ושל יצירת אינטראקציה, ושככזו היא מאפשרת יצירה של תהליך אישי רב משמעויות ואפשרויות. ההתכתבות הינה דרך עתיקת יומין של תקשורת וביטוי. בשנים האחרונות, עם התפתחות הדואר האלקטרוני והאינטרנט, היא קיבלה מגוון רחב של כלים וטכנולוגיות, אשר פותחות אותה לאופקים חדשים. האפשרות לעבד את המכתב באין סוף דרכים, לשלוט במגוון עצום של אפשרויות גרפיות, לצרף קבצים מסוגים שונים, ליצור לינקים וכמובן לתקשר בכתיבה בתוכנות של מסרים ישירים, ועוד ועוד… כל אלה, כשהם מתועלים בצורה חכמה, יכולים להרחיב ולהעמיק את התהליך האישי והאינטימי כל-כך של ההתכתבות.

המטרה המרכזית שלנו היא לאפשר תקשורת אמיתית ומשמעותית. להאט את הקצב של החשיבה, ההרגשה והביטוי כדי לתת מקום לתהליך פנימי אמיתי. ההנחה שלנו היא שהמפגש עם המחשב יכול להפוך גם למפגש עם עצמי. האתגר הוא לאפשר את כל זה דווקא ברשת האינטרנט, אשר מתאפיינת פעמים רבות באיכויות שונות מאוד, אם לא הפוכות. ודווקא כאן אנו רואים את היופי המיוחד של הפרויקט שלנו.

האתר והפרויקט הם פרי חשיבה של מספר אנשי מקצוע מתחומים שונים של יעוץ וטיפול, אשר חולקים ביניהם את אהבת הקריאה והכתיבה, וביחד איתם מספר "אנשי אינטרנט" אשר חיפשו דרך לבטא את כישוריהם בדרך קצת שונה. בפרויקט "בנפשי" אנחנו מנסים "לחשוב בקטן". בתוך הרשת ההמונית והענקית אנחנו רוצים ליצור מקום של תקשורת אישית בין יחידים, שמכוונת לתהליך האישי והאינטימי, של כל משתמש שיבחר להיעזר בשרות שאנחנו מציעים. אנחנו מאמינים בתהליכים שיש בהם מרחב של זמן ונשימה, שמאפשרים לנו להשתהות עם עצמנו, להקשיב פנימה ולבטא את עצמנו בכתיבה. כתיבה שהופכת בעצמה לתהליך של התבוננות ודיאלוג פנימה והחוצה.

אנחנו מקווים שבתהליך טבעי יצטרפו אלינו, במקביל, גם משתמשים שמעוניינים לאפשר תהליך כזה לעצמם וגם אנשי מקצוע מוכשרים, אשר מעוניינים ללמוד כיצד ניתן לבטא את העשייה שלהם דרך המדיום המתפתח של טיפול וייעוץ ברשת.

נשמח אם תרצו להתנסות ביחד איתנו בתהליך המרתק הזה. להתחיל בהתנסות כנסו לשאלון או צרו קשר.

מה בנפשנו

קישורים

מאמרים

ענן תגים