ייעוץ זוגי במעמד צד אחד

ייעוץ זוגי כשהוא או היא לא רוצים להגיע

כמעט כל זוג חווה בעיות ומשברים, טיבם ומהותם של יחסים הוא לאתגר אותנו, כי האתגר מאפשר צמיחה וריפוי, בהרבה מקרים  זוגות גם מצליחים לצאת ממשברים אבל בהרבה מקרים זוגות נקלעים לדינמיקה של פגיעה הדדית והרס היחסים. בתקופות כאלה אנחנו רואים הרבה ריבים, הרבה כעסים, התרחקות אחד מהשנייה, ביקורת אינסופית. אנשים מרגישים שהם צועדים על ביצים, צריכים לשקול מילים מחפשים להיות לבד ועוברות בראש מחשבות על פרידה.

כמעט תמיד אנשים בסיטואציה הזאת יאשימו את בן או בת הזוג בחוסר הקשבה, חוסר הבנה, חוסר שיתוף פעולה, חוסר היגיון, אימפולסיביות, אטימות וכיוצא באלה טענות. כאשר המשבר מתמשך כדאי מאוד לפנות לתהליך של ייעוץ זוג. יועץ זוגי טוב יכול ללמד אתכם להבין זה את זו, לתקשר כך שתהיו מובנים. תלמדו איך להפוך את המריבות לוויכוחים ובהמשך איך ניתן להפסיק את הוויכוח   ולקיים דיאלוג. ביחד אפשר ללמוד איך לייצר אקלים של אינטימיות ושיתוף, איך ניתן להחזיר את התשוקה ולהתחיל לצחוק שוב יחד. זה תמיד סימן טוב עבורי שזוגות מתחילים לצחוק יחד בקליניקה.

אבל קורה לא אחת שאנשים מרגישים תקועים עם בן או בת זוג שלא מוכן לבוא לייעוץ זוגי.

אם בשלב הזה אדם מחליט לפנות לקבל ייעוץ זוגי שאת הזדמנות נפלאה עבורו להכיר טוב יותר את עצמו ולשנות את המציאות בבית.  מסתבר שהרבה פעמים כאשר מישהו מגיע לבד התהליכים משפיעים על כל מערכת היחסים והסיבה לכך היא פשוטה. בעוד שכאשר זוג מגיע תמיד הציפייה של כל אחד מהם היא שהשני ישתנה קודם, כאשר אדם מגיע לטיפול הוא כבר מסכים לכך שהוא רוצה לפחות ללמוד לראות את הדברים באור אחר, לעיתים קרובות גם מסכים לתקשר אחרת.

אחד הכלים הראשונים שניתן ללמוד במצבים האלה היא תקשורת מקרבת. מי שלא מכיר את העמדות הפנימיות של אנשים שמסגלים לעצמם את התקשורת המקרבת לא יבין שלדבר את השפה הזאת זה לא בהכרח להיות נחמד.
זה בשום פנים לא אומר לוותר על עצמו, להיפך הרבה פעמים זה אומר ללמוד לשים גבולות, ללמוד איך להגיד לא מבלי לפגוע וללמוד לקבל לא מבלי לריב כל פעם.

בהמשך אנשים שמגיעים אלי לייעוץ זוגי לבדם לומדים להכיר את עצמם טוב יותר, הם מבינים למה בדיוק הם מתרגזים מבני הזוג שלהם, כאן אני אצטט את קרל  יונג שאמר כי 
"כל מה שמרגיז אותנו באחרים  שאת הזדמנות שלנו להכיר את עצמנו " 

כאשר אנשים לומדים להסב את המבט פנימה זאת קפיצת דרך משמעותית בחייהם בכלל ובדינמיקה הזוגית בפרט. זאת טרנספורמציה לא פשוטה לנו אבל היא מחוללת קסמים בחיינו.

הפלא הבא שמתרחש בדרך כלל זה שבני הזוג הסרבנים מבקשים להצטרף, הם חווים את השינוי שעושים בני הזוג, הם רוצים גם ללמוד.

לכן אל תישארו לבד גם אם הוא או היא לא רוצים קחו את חייכם בידיים, פנו לקבל ייעוץ זוגי בעצמכם ותשנו את מציאות חייכם.

לפרטים אייל כצל'ה  בשביל היחסים , ייעוץ זוגי, תקשורת מקרבת

מה בנפשנו

קישורים

מאמרים

ענן תגים