לימוד אנגלית לילדים לפני רילוקיישן

יש מעט מאוד רגעים בחיים שאפשר להתכונן אליהם ומעבר לארץ אחרת הוא בהחלט מעבר שניתן ורצוי להתכונן אליו. זה נכון במיוחד לילדים שזקוקים להכנה נפשית אבל גם להכנה מעשית, משום שכל כלי תקשורת שהם יוכלו לקבל יקל עליהם את ההתאקלמות בארץ החדשה. למרבה המזל, ארצות דוברות אנגלית הן ארצות שקל להסתגל אליהן, משום שגם ככה אנחנו פחות או יותר מסגלים לעצמנו מנהגים רבים שמתאימים להן, במיוחד לארצות הברית. גם השפה האנגלית מוכרת לילדים, אם מהטלוויזיה או משירים שהם שומעים, ולכן ייקח להם פחות זמן יחסית להפוך אותה לשגורה בפיהם. נשמע אולי כמעט טבעי לדבר אנגלית כשאתה מבוגר, ואולי הילדים כבר החלו להתרגל לשמוע אותה בסביבה גם בישראל. עם זאת, אין לסמוך על המזל ועל כך שבארץ החדשה הם כבר ילמדו אותה לבד.

הכנה לשפה חיונית לכל אחד

פשוט וקל ללמוד אנגלית באמצעים העומדים לרשותנו כיום, אם במשחקים ללימוד אנגלית ואם בספרים המותאמים לכל אחד. כך שכל הכנה שלהם תקל עליהם, במיוחד אם יש להם עכבות וחששות שיקשו עליהם את הלימוד וההשתלבות בחברה החדשה. זה יכול לקרות לכל אחד כמובן, ובמיוחד לילדים שיכולים להיות נלהבים מהמעבר אבל להיות מופתעים מגעגועים עזים בחודשים הראשונים. בדיוק כפי שזה קורה למבוגרים, גם ילדים עלולים להיתקל במחסום נפשי או רגשי כשהם יהיו כבר שם, וזה יכול להיות משולב בהלם המעבר או בחברה שלא תתאים להם בהתחלה, בגלל שוני בהרגלים ובהווי. הכל יכול לקרות, ולכן לימוד אנגלית לקראת רילוקיישן הוא הדבר הנכון ביותר לילדיכם ואפילו לכם, אם אתם צריכים לשפר את השליטה שלכם בשפה.

כיצד להכין את הילדים?

אם אינכם שולטים בשפה ואתם לא יכולים לדבר בה בבית, עדיף להשאיר את המלאכה למי שמתמחה בכך, או להיעזר באמצעים שונים שמותאמים כיום לכל גיל. היום יש ילדים שלומדים שפה שנייה כבר מינקות ולכן השוק מלא באמצעי לימוד אנגלית לכל מטרה כבר מגיל 0. זה מצוין לתרגל מדי יום שפה חדשה משום שזו הדרך הטובה ביותר להטביע אותה. זה יכול להיות לימוד באמצעות ספרים ומשחקים או סרטים ותרגול יומי, ולכן כדאי לבחור בארגז הכלים הנכון שאותו תוכלו לקחת אתכם גם לשם כדי לעזור להם לפחות בשנה הראשונה.

הטמעת בסיס נכון ללימוד שפה

חשוב מאוד להטמיע בסיס נכון משום שאם מפספסים בהקניית יסודות הילדים לא יוכלו ללמוד את השפה נכון. במקרה כזה, הם ירגישו חוסר ביטחון נורא כאשר ינסו לדבר ולא יבינו אותם שם, בארץ החדשה. גרוע מכך, מכיוון שילדים חדשים סובלים לעתים מהצקות, הם עלולים לספוג לעג ובוז ולכן חשוב להבטיח שלפחות את היסודות הנכונים הם יקבלו בבית ולא בכיתה. הבטיחו שהם לומדים את האותיות ואוצר המילים בצירוף דקדוק בסיסי נכון, והקלו עליהם להמשיך ללמוד הלאה.

מה בנפשנו

קישורים

מאמרים

ענן תגים