פסיכולוגיה הומניסטית

מהי פסיכולוגיה הומניסטית או פסיכולוגיה חיובית

פסיכולוגיה הומניסטית ידועה גם בתור פסיכולוגיה חיובית המהווה ענף בפסיכולוגיה שעיקרו  בחקר האושר ושגשוג.  מדובר בגישה אשר התפתחה בשנים האחרונות ומטרתה למצוא דרכים להגדלת האושר תוך שימוש בכישורים של בני האדם וכן שימוש בחוזקות. במסגרת הטיפול ניתן לאדם כלים למימוש העצמה העצמית כאשר המטפלים הדוגלים בגישה, שואפים להביא לשיפור חייהם של המטופלים, מה שיאפשר להם בסופו של דבר בסופו של דבר להגיע לרווחה ואושר.

 כיצד פסיכולוגיה חיובית שונה מפסיכולוגיה קלאסית

פסיכולוגיה המוניסטית עיקרה מחקרית והחלה את דרכה כגישה חדשה בפסיכולוגיה לפני עשרים שנה. היה זה פסיכולוג אמריקאי יהודי בשם מרטין סליגמן אשר שאל שאלות לגבי הפסיכולוגיה. הוא הבין כי ייתכן והפסיכולוגיה הישנה איבדה את דרכה. תשובתו לשאלות הייתה כי הפסיכולוגיה הישנה מבוססת על מודל רפואי  השם דגש על הפרעות בנפש.

לעומת זאת, פסיכולוגיה המוניסטית עוסקת בטיפוח הנפש ותחומי חוזק בקרב אנשים- הגישה שמה דגש על אפשרות הבחירה הניתנת לאנשים והידיעה כי האדם פועל על מנת לחפש משמעות לחייו- מדובר בגישה המציגה את הפסיכולוגיה באופן חיובי. מדובר בפסיכולגיה המתייחסת בצורה חיובית לאופיים של אנשים תוך דגש על חוזקות.  אם תרצו , מדובר ברפואה מונעת בה מנסים למנוע הופעה של בעיות טרם היווצרותן.

 מהו טיפול תטא הילינג   

זהו טיפול באמצעות אנרגיה עוצמתית- הטיפול התגלה על ידי הילרית אמריקאית אשר ביקשה למצוא פתרון למחלת הסרטן אשר ממנה סבלה.  תחילתו של הטיפול בשיחה בה המטופל מצהיר על הכוונות – במה ברצונו לטפל ,בין אם מדובר בבריאות או בין אם מדובר במציאת זוגיות.  לאחר שלב זה המטפל עורך אבחון על מנת למצוא את הבעיה כאשר האבחון נעשה באמצעות תשאול או הפעלה של החושים הרוחניים תוך סריקה אנרגטית של גוף המטופל.  בשלב לאחר מכן, כאשר נמצאה הבעיה, המטפל מתחבר לגלים של תטא הילינג במטרה לשלוף את האמונות הבעיתיות המפריעות לתפקוד התקין של המטופל תוך החלפה באמונה מתאימה יותר לאורח החיים של המטופל.

כך לדוגמא, העובדה כי לאדם אין כסף עשויה להתפרש כאמונה שכסף זה דבר לא נקי המזהם את אורח החיים. במסגרת הטיפול נעשה שינוי של המחשבה, תוך הבנה כי כסף זה דבר נקי והאנשים מעניקים לו משמעות.  על המטפל לתרגל  רבות את היכולות הרוחניות שלנו באמצעות התחברות למצב בו המוח משדר את הגלים הנ"ל. השיטה מתאימה לאנשים המעוניינים לשנות את חייהם ולקחת אחריות על החיים שלהם . תרגול השיטה באמצעות מדריך מוסמך מאפשר לחוות אושר פנימי ואיחוד- אותן תחושות אשר בני אדם מחפשים רוב חייהם.

על מנת להוביל לשינוי חשוב מאד לבחור מדריך בעל ניסיון רב בשיטה- ההמלצה היא להגיע לפגישה מקדימה עם המדריך במטרה לשאול אותו מספר שאלות על מנת לוודא כי אכן ניסיונו רב ויש ביכולתו להוביל לריפוי.

מה בנפשנו

קישורים

מאמרים

ענן תגים